images/testim/bannertlo.jpg
"nakladka

W ramach naszych projektów „Muzyka Filmowa vol.1 i vol.2" pragniemy zaprezentować w roku 2024 cykl wiosennych audycji w kolejności chronologicznej

Audycje współfinansowane ze środków Powiatu Poznańskiego zostaną zagrane 18 kwietnia (część 2):

• 10:30 – Mosina
  • 16:00 – Owińska

Audycje współfinansowan ze śródków budżetowych Województwa Wielkopolskiego zagramy w następujących miejscowościach 19 kwietnia(część 2):

• 9:00 – Dakowy Mokre
  • 11:00 – Ptaszkowo
  • 13:00 - Grąblewo

Audycję współfinansowaną ze śródków budżetowych Miasta i Gminy Szamotuły zagramy w Kinie Halszka 25 kwietnia(część 1):

• 10:00

Audycję współfinansowaną ze śródków budżetowych Miasta i Gminy Wolsztyn zagramy w Wolsztyńskim Domu Kultury 24 kwietnia (część 1)

• 10:00 –

Dzięki współczesnej technice możemy łączyć tradycję z nowoczesnością, która okazuje się być przyjazna i ciekawa dla uczniów, młodzieży oraz dorosłej publiczności.

Atutem muzycznego spotkania jest niezwykłe podejście wirtuoza do młodych słuchaczy. Jego wiedza, poczucie humoru, mistrzowska gra na skrzypcach połączona z ciekawymi opowieściami o kompozytorach i epokach sprawiają, że pozornie niedostępny świat muzyki klasycznej i filmowej okazuje się „na wyciągnięcie ręki”. Całość projektu dopełniają warsztaty pt. „Spotkanie z Mistrzem”.

W tym projekcie chcemy odwiedzić znane już miejsca z nowym repertuarem i materiałem warsztatowym aby zapoznać młodych ludzi z utworami kojarzonymi z filmów oraz szczegółami sztuki kompozytorskiej w kontekście muzyki filmowej.

Udział beneficjentów w projekcie jest bezpłatny.

Prezentowana literatura w części pierwszej:

• Skyfall - Adele
  • Piraci z Karaibów - Klaus Badelt (nowoczesna wersja elektroniczna)
  • Earned it - The Weeknd
  • Chi Mai - Ennio Morricone
  • Sleep, Safe & Warm - Krzysztof Komeda (jazzowa, delikatna aranżacja)
  • My Heart Will Go On - Celine Dion
  • Habla si Puedes - Violetta (muzyka z bajki)

oraz w części drugiej:

• Avatar - Abel Korzeniowski
  • Table for Two
  • There You’ll Be - Faith Hill (z filmu Pearl Harbor)