„Poznań uzależniony od profilaktyki” – Footloose Dance Workshops

„Poznań uzależniony od profilaktyki” – Footloose Dance Workshops jest to cykl warsztatów tanecznych, które stanowią integralną część projektu PROFILAKTYCZNO-EDUKACYJNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY pn. „Poznań uzależniony od profilaktyki” na terenie 48 poznańskich placówek szkolnych które zadeklarowały udział w ww projekcie.

Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Poznania

Do prowadzenia zajęć tanecznych zaprosiliśmy dwójkę znakomitych pedagogów, instruktorów tańca, choreografów to jest:
Monikę Musiał – finalistkę programu telewizyjnego „Got to Dance” Polsat, absolwentkę Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych na kierunku Taniec, Technika i Kompozycja

oraz

Piotra PI Kaczmarka – najlepszego polskiego tancerza w stylu hip hop, zwycięzcę największych turniejów tańca w Polsce jak i zagranicznych w tym: „Rytm Ulicy”, „Gdańska Dźwiga Muzę”, „Hip Hop PfingsCamp Hannover”, „The Vibe UK”, „Dźwięk Złam”, „West Country Clash UK” , „Infinity Force”. Organizowane przez nas warsztaty odbędą się bezpośrednio w szkołach, będą miały oprawę Master Class z użyciem własnego przywiezionego przez nas nagłośnienia, co zapewni najlepsza jakość brzmienia i odbioru muzyki przez uczestników, a oprawę muzyczną przez całe warsztaty zrobi specjalnie zaproszony DJ SIMON. Jako tło muzyczne w trakcie zajęć warsztatowych użyjemy m.in. oryginalnej ścieżki dźwiękowej z filmu „Footloose” z roku 1984 jak i jego remakeu 2011 oraz zremiksowanych/uwspółcześnionych wersji piosenek z Musicalu Footloose. Dodatkowo w proponowanej konstrukcji zajęć znajdą się elementy: wspólnej rozgrzewki, nauki kroków i technik tanecznych, elementy akcji tanecznych z oryginalnej choreografii z filmu 1984 i 2011 roku https://www.youtube.com/watch?v=JyD8BxoB2To. a na koniec zainscenizujemy elementy tańca z oryginalnego finału Musicalu Footloose.

Jako podsumowanie tej części projektu zrealizujemy materiał fotograficzny dokumentujący przebieg warsztatów w poznańskich szkołach oraz film w formacie snap movie.
Uczestnicy projektu to dzieci i młodzież w wieku od 13 do 19 lat, z 48 placówek szkolnych zgłoszonych do projektu, zakładana łączna liczba uczestników bezpośrednio zaangażowanych to do ok 4200 osób.

Nasze warsztaty będę dostosowane poziomem, zaawansowaniem jak i formą dla uczniów pełnosprawnych fizycznie jak i osób z niepełnosprawnościami, zgodnie z założeniami projektu.
Zajęcia dla beneficjentów są bezpłatne.

Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Poznania