„Pogoda Głosu” z Cyklu Bliżej Muzyki

Zapraszamy na koncerty Anny Jankowskiej pt. „Pogoda Głosu”, jest to 2 impreza z Cyklu Bliżej Muzyki finansowanego z Budżetu Obywatelskiego 2019 , GMINY KOMORNIKI. Koncert odbędzie się w dniu: 21.10.2019 o godzinie: 12:15 w Szkole Podstawowej nr 2 w Plewiskach, ul. Strażewicza 1.

Pogoda Głosu jest autorskim projektem muzyczno – edukacyjnym kierowanym do wszystkich osób które chcą świadomie używać swego głosu. Nasza fundacja współtworzy go wraz z Anną Jankowską wykładowczynią w Collegium Da Vinci w Poznaniu oraz Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. M.Karłowicza w Poznaniu. Korzystając ze swojego osobistego, 15-letniego doświadczenia w pracy indywidualnej i grupowej Anna Jankowska połączyła formułę warsztatu szkoleniowego z prezentacją multimedialną i koncertem.  Zawierają one wiedzę z zakresu komunikacji i świadomej pracy głosem z muzyką na żywo.  Parafrazując słynne zdanie :„Mam Głos, więc Jestem”  głos, obok mowy ciała, jest kluczowym środkiem wyrazu w komunikacji. Każdy głos to indywidualne, dźwiękowe wyrażenie myśli, uczuć i emocji. W Pogodzie Głosu chcemy to  z każdego z uczestników wydobyć i nauczyć jak z tego naturalnego daru świadomie korzystać.

Autorka w formie ciekawych opowieści przekazuje uczstnikom fachową wiedzę wraz z  praktycznym zastosowaniem jej w czasie ćwiczeń. Wszystko ma specjalną oprawę wizualną i I odpowiednio dobrane utwory muzyczne.  Całość jest przeplatana  tematycznym Jinglem. Formuła swobodnej, muzycznej improwizacji i jednocześnie zaplanowanego spotkania pozwala w naturalny sposób rozwinąć spontaniczną interakcję między muzykami i uczestnikami.  Spotkanie nabiera charakteru interaktywnej podróży inspirowanej głosem i muzyką, na długo pozostając w pamięci.  Pogoda Głosu umożliwia doświadczanie wybranych zachowań oraz emocji „na własnej skórze” (ćwiczenia oddechowe, głosowe, spontaniczna improwizacja i interakcja). Wszystkie te elementy świadomie wykorzystane mają cenny wpływ na komunikowanie się w życiu codziennym i budowaniu relacji.   Proponowany program nie tylko edukuje w przystępny i przyjemny sposób, ale też daje możliwość rozwoju osobowości.  Praca z głosem za pomocą narzędzi multimedialnych w połączeniu ze starannie dobranym repertuarem muzycznym daje uczestnikom możliwość wyrażania siebie w nowy sposób. Przygotowane utwory często są wykonywane w  formie aranżacji „mash-up” , które nadają nową jakość kompozycjom. Różnorodność repertuaru od klasyki standardów jazzowych, przez polską muzykę rozrywkową do wysmakowanego popu sprawia, że Pogoda Głosu ma wiele barw i uczestniczy się w niej z wielką przyjemnością. Każdy utwór jest poprzedzony krótkim, barwnym opowiadaniem lub ćwiczeniem, całość jest wsparta wyświetlanymi na ekranie multimediami.

Na scenie gra zespół w składzie: Anna Jankowska – wokal, akompaniament – piano,

Program jest dostosowany odpowiednio do grup wiekowych i trwa od 45 minut do 1 godziny.

Podczas Pogody Głosu usłyszymy m.in kompozycje :

1. „Over The Rainbow.”  E.Y.Harnburg, H.Arlen

2. Jingiel „Pogoda Głosu.” J.Zeyland, S.Kielar

3. „Cheek To Cheek.”  I.Berlin

4. „Can’t stap to feeling.” Justin Timberlake

5. „I Can See Clearly Now.” J.Nash

6.  „Bądź moim natchnieniem.” A.Kopff, W.Młynarski)

7. „W stronę słońca.” J.Kruk, A.Mogielnicki / „Żyj kolorowo.” J.P.Wróblewski, W.Młynarski

8. „Podaruj mi trochę słońca.” A.Bem, M.Dutkiewicz / „Weather With You” N.Finn / Crowded House

9. „Love My Life.” R.Williams / „Englishman In New York.” G.M.T.Summer

10. „Wszystko się może zdarzyć.” A. Lipnicka / „Piosenka światłoczuła.” N.Kukulska

11. „You Gotta Be.” Des’ree, A.Ingram